A zongora állapota és a hangja sem marad ugyanolyan éveken át. Hatással van rá a környezet, ahol a hangszert tárolják és használják, valamint az is, mennyit és hogyan játszanak rajta. A hőmérséklet, a pára, a használat is nyomot hagy a zongora hangján.
Hogyan lehetne csodás klasszikus műveket hűen vissza adni vagy éppen kortárs darabokat lejátszani egy hangszeren, ha a leütött billentyűkből fals hangok, hamis érzelmek bújnak elő? A zongora szakértője rendelkezik tudással, gyakorlattal és persze eszközökkel is a zongorahangoláshoz. Minden esetben az ő dolga a hangszer karbantartása.
Mikor kell a zongorahangoláshoz szakembert hívni?
Természetesen a fülünk, a hallás egy jó irányjelző, de nem biztos, hogy jó ötlet a végsőkig húzni az időt és a hamis hangok észlelhetőségét összekapcsolni a zongorahangoló felkeresésével. A szakemberek tanácsa szerint az ideális az, ha évi egyszer megtörténik a hangolás. Ez inkább azokra a hangszerekre vonatkozik, amiket nem professzionális szinten használnak, tehát hobbi hangszerek.
A verseny hangszerek, a zongoristák saját hangszerei ennél már gyakoribb törődést igényelnek, mert a zongorahúrok is gyakoribb használatnak vannak kitéve. Ez évi, legalább kétszeri hangolást jelent. A szakember egyenként beállítja a húrokat és azokat egymáshoz is hangolja, hogy tökéletes harmóniába kerüljenek egymással.
A hangszer behangolása mellett történik tisztítás is, mert a lerakódó szennyeződések is hatással vannak a megszülető hangok tisztaságára és szépségére. Több feladat vezet a tiszta hangok eléréséhez.
A zongorákkal évtizedes barátságot ápol a családi vállalkozásunk. Ismerjük, javítjuk, karbantartjuk ezeket a csodás hangszereket. Az eladó, felújított zongorákat minden érdeklődő figyelmébe ajánljuk, aki használt hangszert szeretne vásárolni. Szívesen nyújtunk tájékoztatást a weboldalunkon szereplő elérhetőségeink bármelyikén.